| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1870913 |
| MPN | PR-4753-1870913 |
| Color | Espresso |
| Type | Dining Chairs |
| Style | Modern / Contemporary |
| Item Height | 42" |
| Item Width | 18" |
| Item Length | 22" |
| Category | Dining Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Pemberly Row Modern / Contemporary Fabric Nail head Chair Espress |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Dining Chairs |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern / Contemporary Fabric Nail head Chair Espress |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493617658 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern / Contemporary Fabric Nail head Chair Espresso with Linen. Color: Espresso, Condition: New. Listed at 200.80 USD. Its neat and simple structural design makes it stylish and visually attractive without compromising on strength and stability. Cream color Linen upholstery. Antique brass nail head detailed back. Product Weight: 12 lbs.