| Material | Wood |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2545228 |
| MPN | PR-4753-2545228 |
| Color | Mahogany |
| Type | End Tables |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 24" |
| Item Width | 18" |
| Item Length | 19" |
| Category | End Tables |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Modern End Table with Shelf in Mahogany Wood Finish |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | End Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern End Table with Shelf in Mahogany Wood Finish |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508361867 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern End Table with Shelf in Mahogany Wood Finish. Color: Mahogany, Condition: New. Listed at 109.31 USD. This end table will bring an attractive mid-century feel to any room with its curved edges and long, tapered legs. Built from Solid Polar Wood, Birch Veneer, and Manufactured Wood. Beautiful mahogany Wood finish.