| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Faux Leather |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1873405 |
| MPN | PR-4753-1873405 |
| Color | Brown |
| Type | Ottomans |
| Item Height | 16" |
| Item Width | 48" |
| Item Length | 18" |
| Category | Ottomans |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Pemberly Row Modern Faux Leather Storage Ottoman Bench in Brown |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Ottomans |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern Faux Leather Storage Ottoman Bench in Brown |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508086340 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern Faux Leather Storage Ottoman Bench in Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 272.83 USD. At Pemberly Row we believe in creating excellent, high quality products made from the finest materials at an affordable price. What you need is a tasteful, well made storage solution. The Large Rectangular Storage Ottoman Bench is made from durable fabrics and is the answer to all your needs.