| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2833512 |
| MPN | PR-4753-2833512 |
| Color | Brown |
| Type | Sofas |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 9" |
| Item Width | 28" |
| Item Length | 31" |
| Category | Sofas |
| Upholstery Fabric | Stainless Steel |
| Set Includes | Pemberly Row Polyester Fabric Lazy Chair Single Sofa Chair w/ Sid |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Stainless Steel |
| Firmness | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Department | Sofas |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Polyester Fabric Lazy Chair Single Sofa Chair w/ Sid |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508521315 |
Check the listing for details. Pemberly Row Polyester Fabric Lazy Chair Single Sofa Chair w/ Side Pocket Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 162.13 USD. Lightweight and easy to transport, this vibrant inflatable is perfect for gardens or parks, creating cool and active adventures for children. Built-in basketball hoop and water cannon for added play options.