| Material | Fabric |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2748164 |
| MPN | PR-4753-2748164 |
| Color | White |
| Type | Ottomans |
| Style | Modern |
| Item Height | 18" |
| Item Width | 18" |
| Item Length | 18" |
| Category | Ottomans |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Pemberly Row Round Upholstered Ottoman with Natural Wood Base Ivo |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Ottomans |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Round Upholstered Ottoman with Natural Wood Base Ivo |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508646308 |
Check the listing for details. Pemberly Row Round Upholstered Ottoman with Natural Wood Base Ivory White Boucle. Color: White, Condition: New. Listed at 233.80 USD. Redefine minimalist elegance in your living space with the Pemberly Row round upholstered ottoman. Wrapped in plush ivory boucle fabric, it creates a cozy and refined ambiance. The natural wood base adds a touch of warmth while providing sturdy support.