| Country of Manufacture | Indonesia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | 2923950-PKG |
| MPN | 2923950-PKG |
| Color | Brown |
| Type | Rocking Chairs |
| Style | Farmhouse |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 26" |
| Item Length | 22" |
| Category | Rocking Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Set of 2 Farmhouse Mahogany Wood Rocking Chair in Da |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Rocking Chairs |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Set of 2 Farmhouse Mahogany Wood Rocking Chair in Da |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508310865 |
Check the listing for details. Pemberly Row Set of 2 Farmhouse Mahogany Wood Rocking Chair in Dark Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 999.98 USD. Farmhouse Mahogany Wood Rocking Chair in Dark Brown x 2 (41"H x 26"W x 22.5"D). Farmhouse Mahogany Wood Rocking Chair in Dark Brown. Bring classic rustic style to your seating ensemble with this rocking chair.