| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2950142 |
| MPN | PR-4753-2950142 |
| Color | White |
| Type | End Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 18" |
| Item Width | 13" |
| Item Length | 13" |
| Category | End Tables |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Turn-N-Tube 2-Tier Side/End Table with USB and White |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | End Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Turn-N-Tube 2-Tier Side/End Table with USB and White |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508628366 |
Check the listing for details. Pemberly Row Turn-N-Tube 2-Tier Side/End Table with USB and White. Color: White, Condition: New. Listed at 52.06 USD. Designed for quick, tool-free assembly, this compact and functional table seamlessly combines style, practicality, and modern connectivity. The side table is made of CARB-grade composite wood tested for durability and sturdiness.