| Country of Manufacture | Morocco |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2668987 |
| MPN | PR-4753-2668987 |
| Color | Brown |
| Type | Dining Chairs |
| Style | Transitional |
| Item Height | 39" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 22" |
| Category | Dining Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Wood Lattice Back Chair in Brown/Pecan (Set of 2) |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Chairs |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Wood Lattice Back Chair in Brown/Pecan (Set of 2) |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508399518 |
Check the listing for details. Pemberly Row Wood Lattice Back Chair in Brown/Pecan (Set of 2). Color: Brown, Condition: New. Listed at 225.91 USD. Finish: Brushed brown, pecan. Materials: Solid Rubberwood and Select Hardwood. Two stylish and unique Chair options to choose from. The Dining group has family friendly solid wood construction.