| Pattern | Solid |
|---|---|
| Color | Beige |
| Fill Material | Foam |
| Item Length | 93 in |
| Brand | Rooms To Go |
| Frame Color | Dark Brown |
| Type | Sleeper Sofa |
| Department | Adults |
| Seating Capacity | 3 |
| Item Height | 39 in |
| Back Style | High Back |
| Model | Pennington Sleeper |
| Frame Material | Wood |
| Style | Contemporary/Modern |
| Features | Sleeper |
| Arm Style | Classic Round |
| Room | Living Room |
| Item Width | 38 in |
| Upholstery Fabric | Linen/Linen Blend |
Check the listing for details. Pennington Sleeper Sofa Cream Upholstered 3-Seater Contemporary. Color: Beige, Condition: Used. Listed at 400.00 USD. The Pennington Sleeper Sofa in Cream has washable pillow and cushion covers. Four decorative pillows. Queen sleeper sofa mattress. The dark brown wooden frame and classic round arm style add to the modern look of the room. This sofa provides ample room for relaxation and style in your home. Normal wear, no tears. Smoke-free home. Must pickup. Located in house on 1st floor, there are a few porch steps outside.