| Size: | Night Light |
|---|---|
| Light Color | Multicolor |
| LED Chip Code | 2835 |
| Power Source | USB |
| Occasion | Father’s Day, Birthday, Eid, Ramadan, Christmas |
| Personalize | Yes |
| Department | Adults |
| Unit Type | Unit |
| Sensor Type | Light |
| Manufacturer Warranty | 4 Years |
| Voltage | 5 V |
| Amperage | 1 A |
| Style | Modern |
| Features | Personalized, LED Light, Energy Efficient, Long Lasting, Safe for |
| Unit Quantity | 1 |
| Room | Bedroom, Living Room, Office |
| Finish | Glossy |
| Lighting Technology | LED |
| Color | Multicolor |
| Material | Optical acrylic,Oval base |
| Light Direction | Ambient |
| Installation Area | Indoor |
| Number of Lights | 1 |
| Brand | Unbranded |
| Type | 3D Lamp, Night Light |
| Model | 40th Anniversary LED Night Light |
| Theme | Islamic, Muslim Dad, Family, Religious |
| Output Voltage | 5 V |
| Bulb Life Hours | 45,000-49,999 Hours |
| Personalization Instructions | Please enter: Title, nickname & kids names (separate with comma) Your quote (leave blank if want quote as shown) Ex: Title: Baba's Team Nickname: Baba Kids: James, Lily, Hannah Thank you! |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Personalized Muslim Dad Night Light, Islamic 3D LED Lamp Father’s Day Gift. Color: Multicolor, Condition: New, Made in China. Listed at 25.83 USD. This beautifully crafted LED night light features a high-quality wooden base paired with a stunning engraved acrylic display. Its soft glow creates a warm and cozy atmosphere, making it the perfect decor piece for bedrooms, living rooms, or offices.