| Model Name | 864520 |
|---|---|
| Manufacturer | Pfister |
| Brand | Pfister |
| Product Type | Faucet Cartridges |
| Application | Tub & Shower |
| Color Finish | Gray |
| Color Finish Family | Gray |
| Fits Faucet Brand | Price Pfister |
| Handle Part Type | Cartridges |
| Material | Plastic |
| Pack Size | 1 |
| Plumbing Part Type | Pressure Balancing Spool |
| Product Depth (in.) | 1.62 in |
| Product Height (in.) | 1.57 in |
| Product Width (in.) | 1.77 in |
| Color | Gray |
| MPN | Not Offered |
| Model | 864520 |
| Type | Faucet Cartridges |
| Item Width | 6 in |
| Item Height | 1 in |
| Item Length | 6 in |
| Installation | Not Offered |
| UPC | 887480645200 |
Check the listing for details. Pfister 864520 S74-291 Replacement Balancing Cartridge Assembly. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 15.51 USD. Manufacturer: Pfister. Plumbing Part Type: Pressure Balancing Spool. Material: Plastic. The product is in good condition and includes all parts.