| Model | Picket House Furnishings Collins |
|---|---|
| Color | Brown |
| Fill Material | Foam |
| Item Length | 22 |
| Brand | Picket House |
| Seating Capacity | 1 |
| Type | bar stool |
| Item Height | 39 in |
| Style | Contemporary/Modern |
| Room | Any Room |
| Item Width | 19 in |
| Item Weight | 30 lbs |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
Check the listing for details. Picket House Furnishings Collins Bar Stool, Brown, Set of 2. Color: Brown, Condition: New. Listed at 204.97 USD. Add this dynamic duo to your kitchen, or if you're super fancy and have your own personal bar, these will go great there too! The set includes two chairs, upholstered in fashionable faux leather fabric.