| Material | Wood |
|---|---|
| Collection | Nicky |
| Brand | Picket House Furnishings |
| Model | UDK1742110 |
| MPN | UDK1742110 |
| Color | Slate |
| Type | Chaise Lounges |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 35" |
| Item Width | 30" |
| Item Length | 67" |
| Category | Chaise Lounges |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Picket House Furnishings Nicky Chaise (K/D) In Amigo Slate |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Chaise Lounges |
| Compatible Brand | Picket House Furnishings |
| Product | Picket House Furnishings Nicky Chaise (K/D) In Amigo Slate |
| Installation | Yes |
| UPC | 840183710170 |
Check the listing for details. Picket House Furnishings Nicky Chaise (K/D) In Amigo Slate. Color: Slate, Condition: New. Listed at 316.90 USD. Fiber-filled Seat and Back Cushions. Product Weight: 70 lbs. Unique Arched Design. Warranty: 1 Year Limited Manufacturer Warranty.