| Material | Microfiber |
|---|---|
| Brand | Picket House Furnishings |
| Model | UDK1745110E |
| MPN | UDK1745110E |
| Color | Beige |
| Type | Chaise Lounges |
| Style | Transitional |
| Item Height | 35" |
| Item Width | 30" |
| Item Length | 66" |
| Category | Chaise Lounges |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Microfiber |
| Set Includes | Picket House Furnishings Paulson Chaise Lounge |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Microfiber |
| Firmness | Microfiber |
| Frame Material | Microfiber |
| Department | Chaise Lounges |
| Compatible Brand | Picket House Furnishings |
| Product | Picket House Furnishings Paulson Chaise Lounge |
| Installation | Yes |
| UPC | 843627160500 |
Check the listing for details. Picket House Furnishings Paulson Chaise Lounge. Color: Beige, Condition: New. Listed at 369.99 USD. This chaise lounge is upholstered in a soft, plush microfiber fabric; taking relaxation to the next level. Sleek, Clean Lines. Weight Capacity: 300 lbs. Square Tufting.