| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Material | MDF, Plywood Board |
| Color | Pine Color |
| Number of Compartments | 9 |
| Thickness | 11mm/0.43in, 2mm/0.08in |
| Load Capacity | About 10kg/22.05lbs |
| Product Size | 83*17*80cm/32.68*6.69*31.5in |
| Gross Weight | 7.7kg/16.98lbs |
Check the listing for details. Pine Color Desktop Bookshelf Modern Storage Organizer Home Office Desk Organizer. Color: Pine Color, Condition: New. Listed at 48.00 USD. Specifications Material: MDF, Plywood Board Process: Veneer Style: Modern Color: Pine Color Mount Type: Tabletop Mount Assembly Required: Yes Number of Compartments: 9 Thickness: 11mm/0.43in, 2mm/0.08in Load Capacity: About 10kg/22.05lbs Product Size: 83*17*80cm/32.68*6.69*31.5in Package Size: 92.5*19.5*11cm/36.42*7.68*4.33in Gross Weight: 7.7kg/16.98lbs Net Weight: 7kg/15.43lbs Package Included 1*Desktop Bookshelf All Accessories for Installation.