| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Number of Compartments | 0 |
| Shape | Pineapple |
| Size | Large |
| Item Diameter | 8" |
| Color | natural Tan |
| Material | Rattan |
| MPN | large pineapple |
| Item Length | 8" |
| Suitable For | Indoor, Outdoor |
| Brand | Unbranded |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Decorative Basket |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 14" |
| Number in Pack | 1 |
| Model | large pineapple |
| Style | Tiki / Boho |
| Theme | Novelty |
| Item Width | 8" |
| Item Weight | 2 lbs |
Check the listing for details. Pineapple Wicker Rattan Woven Decor Tiki Boho Large 14" New Home Greeting. Color: natural Tan, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 14.99 USD. Also, did you know it is good luck to bring a pineapple as a gift for a new house?.