| Color | Pink |
|---|---|
| Style | Modern |
| Material | Wood, PU and Sponge |
| Assembly Required | Yes |
| Mounting Type | Floor Standing |
| Number of Universal Wheels | 5 |
| Adjustable Angle | About 130° at Most |
| Total Product Height | 114-122cm / 44.88-48.03in |
| Product Size | 59*122cm/23.23*48.03in |
| Load Capacity | Within 60kg/132lbs |
| Package Size | 79*59*27cm/31.1*23.23*10.63.in |
| Gross Weight | 17kg/37.48lbs |
| Net Weight | 16kg/35.27lbs |
Check the listing for details. Pink Gaming Chair Adjustable Swivel Task Chair Ergonomic Computer Chair w/ Wheel. Color: Pink, Condition: New. Listed at 58.74 USD.