| Type | Dot |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Reticle Color | Red, Red/Green |
| Color | Black |
| For Gun Type | Handgun |
| Features | Image Stability, Weather Resistant, / |
| Maximum Magnification | / |
| Mounting Location | Grip, Rail |
| Mounting | Picatinny |
| Reticle Type | Fine Crosshair, / |
| Objective Lens Diameter | / |
| Model | glock mount |
| Power Source | / |
| Sport/Activity | Hunting |
| Material | Aluminum |
| Country of Origin | China |
| Item Height | 5mm (0.2 inch) |
| Item Length | 45mm (1.77 inch) |
| Item Weight | 20g |
| Item Width | 26mm(1.02 inch) |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
Check the listing for details. Pistol Handgun Glock Mount Plate for VORTEX VENOM and VIPER Micro Red Dot Sight. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 11.39 USD. Fit Glock 17/19/22/23/26/27/29/30/31/34/35/36/37/41. Pistol rear sight replace mount plate for. Razor/Viper/Venom red dot Sight. Burris Fastfire red dot Sight. Sightmark mini shot reflex sight.