| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Model | W8578044412 |
| Item Height | 23" |
| Item Width | 22" |
| Type | Chair |
| Color | Multicolor |
| Brand | Delta |
| Material | Painted Particle Board |
| Item Length | 20" |
Check the listing for details. PJ Masks Chair Desk with Storage Bin - W5593791078. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 62.95 USD. About This ItemAll shouts hooray! The PJ Masks Chair Desk with Storage Bin by Delta Children is ready to save the day. This super-cool chair desk with storage offers your little superhero an ideal kid-sized workstation for playtime, crafts, homework and more. The smart and sturdy design sports a removable cup holder with a storage bin underneath the seat—providing ample space for heroes-in-training to keep books, toys, art supplies and anything else they will need on their adventures, to solve mysteries and eradicate mayhem. Vivid graphics of Catboy, Owlette and friends bring their character favorites from PJ Masks to life—adding action-packed fun to any activity, while creating a cool, crime-fighting ambiance that’s perfect for years of imaginative play and learning.Product HighlightsRecommended for ages 3+: Holds up to 50 lbs.Kid-Friendly Design: Sits low to the ground for easy access. For the Frozen II Fan: This cool chair desk features colorful graphics of Anna, Elsa, Olaf, Kristoff and Sven. Tons of Storage: Desk features pull out storage bin under the seat and provides ample space for toys, art supplies and more. Built-in cup holder is ideal for art supplies. Durable Construction: Made of engineered and fabric built to withstand years of use. Scratch- resistant finish protects the colorful graphics. Wipes clean easily with dry cloth. Meets or exceeds all safety standards set by the CPSC. Size: Assembled Dimensions: 20.47"L x 22.83"W x 23.23"H. Brand: Delta