| ProductGroup | Kitchen |
|---|---|
| Minimum Length | 18 in |
| Item Length | 2 1/2" |
| MaterialType | Alloy Steel |
| Department | NA |
| Item Height | 2 1/4" |
| Maximum Height | 2 1/2 in |
| Style | Vintage/Retro |
| Features | Matching Pair |
| Number of Items | 2 |
| Finish | Natural |
| Room | NA |
| Item Width | 3 1/4" |
| Minimum Height | 2 1/4" |
| Compatible Brand | NA |
| Minimum Width | 18 in |
| Color | Black |
| Item Diameter | 18 in |
| Compatible Model | NA |
| Material | Metal |
| ProductTypeName | CHAIR |
| Maximum Width | 18 in |
| Maximum Length | 18 in |
| Model | NA |
| Item Weight | 2 lb |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Line | NA |
Check the listing for details. Platform Rocker Recliner Spring or Rocking Chair Spring 2 1/2" Long. Color: Black, Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 14.98 USD.