| Color | Black |
|---|---|
| Material | Foam |
| Item Length | 35.4 in |
| Brand | Unbranded |
| Personalize | No |
| Type | Box Spring Sofa |
| Department | Boys, Girls, Kids, Teens |
| Seating Capacity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 23.6 in |
| Style | Contemporary/Modern |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 35.4 in |
Check the listing for details. Plush Corduroy Modular Sectional Sofa No Assembly Single Seat Cloud Couch. Color: Black, Condition: New. Listed at 148.00 USD. Modular & Sleek Design : Boasting a sleek silhouette with clean lines and premium plush corduroy fabric, this piece maximizes space when placed against a wall. Luxurious Plush Corduroy Fabric : Sink into unparalleled softness with our premium plush corduroy fabric—smooth as silk against your skin.