| Type | Ottomans |
|---|---|
| Color | Beige and White |
| Brand | Unbranded |
| Main Material | Corduroy |
| Item Length | 31.50 in |
| Item Width | 23.60 in |
| Item Height | 15.76 in |
| Weight | 26.45 lbs |
Check the listing for details. Plush Corduroy Ottoman to Combine with 2 Seater Sofa, 3 Seater Sofa and 4 Seate. Color: Beige and White, Condition: New. Listed at 143.00 USD. ✅【Product Features】Plush Corduroy Fabric: Indulge in our plush corduroy fabric, as soft as silk under your fingertips. This subtly opulent material balances softness and warmth, offering constant comfort. Its unique texture and soft sheen stand out, delivering gentle pampering, regardless of the season. Elevate your tactile experience with this extraordinary fabric.✦Multi functional Ottoman: It can be combined with 2 Seater Sofas, 3 Seater Sofas and 4 Seater Sofas, to form a segmented sofa or U-shaped sofa. It can also be used as an Ottoman, temporary seat, small coffee table, bedside storage platform, or children's play mat.✦Comfortable and Durable: The surface is made of plush corduroy fabric, which has a soft and skin friendly touch, and i.