| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Required Tools | No Tools Required |
| Color | Red |
| Material | Velvet |
| Item Length | 29.92 in |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Footstool |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Do Not Bleach |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 16.92 in |
| Personalized | No |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 21.65 in |
| Item Weight | 12.65 lb |
| Upholstery Fabric | Velvet |
Check the listing for details. Plush Modular Sofa with Ottoman Living Room Bedroom Comfy Seating Decor. Color: Red, Condition: New. Listed at 122.00 USD. Designed as part of the Harrison modular system, this ottoman pairs seamlessly with the Harrison Armless Sofa (or other modules) to create a cohesive seating set. Its lightweight design (12.65 lbs) makes it easy to move and rearrange, adapting to your changing needs.