| Massage Functions | Pain Relief |
|---|---|
| Number of Massage Heads | Large loop and butter fly loop |
| Power Source | 850w |
| Color | Blue |
| Material | Metals and plastics |
| Item Length | 28.35 inch |
| Brand | Unbranded |
| Type | Body Massage Roller Stick |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Labels & Certifications | CE , ROSH and ISO |
| Voltage | AC100V-AC240V |
| Item Height | 20.47 inch |
| Eenrgy | 1000Gauss -24700Gauss |
| Model | ML1 |
| Body Area | Arm, Back, Foot, Full Body, Hand, Head, Legs, Neck, Shoulder, Wri |
| Features | PEMF Therapy |
| Butterfly loop | Diameter 15cm |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 2 in |
Check the listing for details. PMST Loop PEMF Pulsed Eletromagnetic Feild Sport Injury Pain Therapy Machine. Color: Blue, Condition: New. Listed at 1870.00 USD.