| Thickness | 1mm |
|---|---|
| Size | 100mm x 100mm |
| Pack Size | 1 pcs |
| Brand | Unbranded |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Model | Polypropylene Plastic Sheet |
| Plastic Type | Polypropylene |
| Plastic Colour | Black |
| Sheet Thickness | 1mm - 20mm |
| Sheet Length | 4 in |
| Sheet Width | 4 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Polypropylene Sheet Cut To Size 1-20mm Black PP Sheet Model Making, Art & Crafts. Condition: New, Made in China. Listed at 5.05 USD. It is also great for making switch panels and drawer dividers, etc. Black Polypropylene Plastic Sheet 1mm - 20mm Black PP Sheet Model Making, Art & Crafts. ♥ Hengkun Electronics Co., Ltd Founded In Now 2013.