| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Feature | Compact Design,Unique Appearance,high reliability |
| Feature 1 | Nice and Practical, High Quality Packaging |
| Process | Baking Paint |
| Shape | Rectangle |
| Mounting Type | Freestanding |
| Cold Drawn Steel Width | 32mm/1.26in |
| Overall Load-bearing Capacity | About 500kg/1102.31lbs |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 67.72in |
| Item Length | 50in |
| Item Width | 20.47in |
| Type | Garment Rack |
| Material | Cold Drawn Steel, Fabric |
| Color | Gray |
| Style | European Style |
Check the listing for details. Portable Clothes Closet Wardrobe Foldable Shoe Garment Rack Organizer With Cover. Color: Gray, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 210.50 USD. Specification Material: Cold Drawn Steel, Fabric Process: Baking Paint Style: Modern Color: Black, Green/Grey Shape: Rectangle Assembly Required: Yes Mounting Type: Freestanding Cold Drawn Steel Width: 32mm/1.26in Pipe Wall Thickness: 0.5mm/0.02in Overall Load-bearing Capacity: About 500kg/1102.31lbs Product Size: 127*52*172cm/50*20.47*67.72in Package Size: 174*56*12cm/68.5*22.05*4.72in Gross Weight: 10.8kg/23.81lbs Package Included 1* Foldable Garment Rack 1* Chinese Installation Diagram 1* Door Curtain Notes Please confirm the size before purchasing. Please use this product within the load-bearing range. Please allow the slight color difference caused by the shooting light and 1-3cm error due to manual measurement and make sure you do not mind before ordering.