| Materials sourced from | Unknown |
|---|---|
| Feature | Compact Design,Unique Appearance,high reliability |
| Feature 1 | Nice and Practical, High Quality Packaging |
| Process | Baking Paint |
| Shape | Rectangle |
| Mounting Type | Freestanding |
| Cold Drawn Steel Width | 32mm/1.26in |
| Overall Load-bearing Capacity | About 500kg/1102.31lbs |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 67.72in |
| Item Length | 50in |
| Item Width | 20.47in |
| Type | Garment Rack |
| Material | Cold Drawn Steel, Fabric |
| Color | Gray |
| Style | European Style |
Check the listing for details. Portable Clothes Closet Wardrobe Foldable Shoe Garment Rack Organizer With Cover. Color: Gray, Condition: New. Listed at 236.63 USD.