| Backrest Height | 15.5 in |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Color | Tangerine Canvas |
| Features | Easy Clean |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Item Height | 33.75 in |
| Item Length | 17.00 in |
| Item Weight | 7.75 lb |
| Item Width | 21.75 in |
| Maximum Weight Capacity | 250 lb |
| Seat Depth | 16 in |
| Seat Height | 18 in |
| Type | Director's Chair |
Check the listing for details. Portable Director Chair Wooden Frame Foldable Easy Transport Indoor Outdoor New. Color: Tangerine Canvas, Condition: New. Listed at 51.86 USD. Self Cleaning Litter Box Automatic Cat Litter Box No Electricity Required New. Discover a variety of uses for this classic-style Director's Chair. Constructed with 100% solid wood, this portable Director’s Chair is built for lasting strength.