| Select | 68" x 23" |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Fall Mat |
| Color | Grey |
| Features | Portable, Foldable |
| Material | Polyvinyl Chloride |
| Size | 68" x 23"/72" x 23" |
| Thickness | 1" |
Check the listing for details. Portable Fall Mat for Caregivers PVC Leather Mat for Elderly & Post-Surgery Care. Color: Grey, Condition: New with box. Listed at 39.99 USD. Perfect for use in hospital wards or bedrooms with limited lighting. The strong surface resists wear and tear, ensuring long-lasting performance. 1 x Fall Mat. Product Care Instructions : Wipe With Dry Cloth.