| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Natural |
| Item Height | 63cm/24.8in |
| Item Length | 37cm/14.56in |
| Item Width | 30cm/11.8in |
| Type | Folding Bamboo Bar Stool |
| Frame Material | Bamboo |
| Features | Foldable, Easy to Clean |
| Style | Modern Minimalist |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Process | Paint Spraying |
| Room | Bedroom, Dining Room, Kitchen, Living Room, Porch, office, Pub |
| Item Weight | 4kg/8.8lbs |
| Department | Adults |
Check the listing for details. Portable Folding Bamboo Stool Tall Chair Foldable Bar Stool Porch Kitchen Chair. Color: Natural, Condition: New. Listed at 56.62 USD. It is made of healthy and safe bamboo, with a tough texture and solid structure, which makes you feel very relieved. It is suitable for both outdoors and indoors, making you feel fresh and vital for its simple and natural style.