| option | Natural Wood + White + Boucle + White |
|---|---|
| Shape | Round |
| Color | White + Orange |
| Firmness | Soft |
| Material | Boucle |
| Item Length | 31.50 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Footstool |
| Department | Adults |
| Item Height | 14 in |
| Features | padded, Featuring outward-flared rubberwood legs |
| Room | Bedroom |
| Item Width | 31.50 in |
| Item Weight | 17.75 Ib |
| Upholstery Fabric | Boucle |
Check the listing for details. Round Footstool Bouclé Fabric Top With Flared Rubberwood Legs. Color: White + Orange, Condition: New. Listed at 196.00 USD. Material : Premium Boucle Fabric. Ultra-soft boucle upholstery for cloud-like comfort. 1 × Modish Round Boucle Ottoman (White). Available in a crisp white fabric top paired with natural wood legs, it brings a bright, airy aesthetic to any room.