| Light Color | White |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Type | Bedside Lamp |
| Brand | Ranpo |
| Lighting Technology | LED |
| Power Source | Battery |
| Installation Area | Indoor |
| Voltage | 36V |
| Color | White |
| Room | Bedroom, Dining Room, Home Office/Study, Kitchen, Living Room |
| IP Rating | IP20 |
| Material | ABS |
| Bulb Life Hours | 25,000 - 29,999 hrs |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Number of Lights | 6 |
| Year Manufactured | 2020 |
| Manufacturer Warranty | 3 years |
| Energy Star | A++ |
| Style | Art Deco Style |
| Occasion | Easter, Friendship, Get Well, I'm Sorry, Halloween, Congratulations, Best Wishes, Birthday, Christmas |
| Item Height | 20mm |
| Item Length | 80mm |
| Item Weight | 100g |
| Item Width | 80mm |
| Mounting | Wall Mounted |
| Sensor Type | Light |
| Theme | Baby |
| Features | Dimmable, Rechargeable, Stick On |
| Model | LED Night Light |
Check the listing for details. Round LED Night Light Auto Sensor PIR Motion Kitchen Wardrobe Closet Wall Lamp K. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 18.82 USD. LED Spotlight. LED Flood light. LED Candle Light. LED Corn Light. Power Adapter. TypeBedside Lamp. LED Ceiling Fans. Lighting TechnologyLED.