| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Item Height | 21.65 inch |
| Item Length | 15.74in |
| Item Width | 15.74in |
| Type | End & Side Tables |
| Color | Black |
| Material | Carbon Steel |
| Shape | Round |
| Assembly Required | Yes |
| Mount Type | Floor Standing |
| Load-bearing Capacity | 3kg/6.61 lbs |
| Overall Product Size(D*H) | 40*55cm/15.74*21.65 inch |
| Base Diameter | 35cm/13.77 inch |
Check the listing for details. Round Side Table Metal Sofa Small End Table Drink Table for Living Room Bedroom. Color: Black, Condition: New. Listed at 53.25 USD. Sturdy and Durable: It is made of high-quality carbon steel, which is hard and has strong wear resistance and stability. The surface adopts the processes of electroplating, spray molding, and baking paint, which makes the product corrosion-resistant and not easy to deform.