| Size & Thickness | 20 Inch Round Edge(1/4'' Thicke) |
|---|---|
| Shape | Round |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Item Length | 20" to 40" |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Care Instructions | Easy Care |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 0.4 in |
| Style | Contemporary/Modern |
| Features | Tempered Glass, Beveled Polished, Smooth Surface, Polished Edges, Flat Polished, round polished |
| Room | Bedroom, Dining Room, Home Office/Study, Living Room |
| Item Width | 20" to 40" |
| Color | Transparent |
| Tabletop Material | Glass |
| Material | Glass |
| Brand | Unbranded |
| Type | Glass Table Top |
| Number of Drawers | 0 |
| Assembly Required | No |
| Original/Reproduction | Original |
| Handle Material | as shown |
| Item Weight | as shown |
Check the listing for details. Round Tempered Glass Table Top 1/4'' 1/2'' 2/5" Thick Round Beveled Polished. Color: Transparent, Condition: New. Listed at 47.99 USD. Made of high quality tempered glass, with wear-resistant, heat-resistant, corrosion resistant and impact resistant surface,long service life. Tempered glass table top is smooth for daily cleaning.