| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Frame Material | Wood |
| Brand | Benjara |
| Model | BM342613 |
| MPN | BM342613 |
| Color | Gray |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Type | Beds |
| Item Height | 70" |
| Item Width | 90" |
| Item Length | 70" |
| Category | Beds |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Rozy Queen Bed with Wingback Headboard-Nailhead Trim-Gray Upholst |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Mattress Firmness | Wood |
| Department | Beds |
| Compatible Brand | Benjara |
| Product | Rozy Queen Bed with Wingback Headboard-Nailhead Trim-Gray Upholst |
| Installation | Yes |
| UPC | 198288267373 |
Check the listing for details. Rozy Queen Bed with Wingback Headboard-Nailhead Trim-Gray Upholstery. Color: Gray, Condition: New. Listed at 900.75 USD. This queen bed combines elegance and comfort with its plush gray velvet-like fabric and solid wood construction. A foundation is required for use. Tall wingback headboard for a dramatic and elegant silhouette.