| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | dangoodbuy |
| Item Thickness | 1/4 in |
| System of Measurement | Inch |
| Shape | Round |
| Item Diameter (Interior) | 5/8 in |
| Item Diameter | 1/4" Inner Diameter |
| Material | Buna-N Rubber |
| Item Length | 3/8 in |
| Head Style | Flat Top |
Check the listing for details. Rubber Grommet to fit 7/16" Hole in 1/4" Thick Panel - 1/4" Inner Diameter. Condition: New. Listed at 7.50 USD. Inner Diameter 1/4" Outer Diameter 5/8" Overall Thickness 3/8" For Panel Thickness 1/4" For Panel Hole Diameter 7/16" Used to Insulate and seal around holes cut in solid panels. Used to dampen vibration and minimize abrasion. Durometer hardness - 50A +/- 5. Can be used indoors or outdoors. Color black. Flexible grommets made of Buna-N rubber Temperature range 0° to +250° F.