| Color | Green |
|---|---|
| Top Type | Flip top |
| Set Includes | 1 bottle |
| Material | Plastic, PP |
| Item Length | 3.5 in |
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Water Bottle |
| Volume | 20 fl oz |
| Item Height | 8.4 in |
| Model | Classic |
| Theme | Sport |
| Features | BPA-Free, Fit most cup holder, Lightweight, Simple |
| Unit Quantity | 1 Unit |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 3.5 in |
Check the listing for details. Rubbermaid 20 oz Chug Hydration Water Bottle, Soft, BPA Free - Choose Color. Color: Green, Condition: New, Made in China. Listed at 30.00 USD. The leak-proof chug lid makes it perfect for the gym, office, travel, or outdoor activities, while the comfortable contoured design fits easily in your hand and most car cup holders. Leak-Proof Design : Secure chug lid prevents spills while traveling or exercising.