| Number of Throws | 0 |
|---|---|
| Interruption Type | Outlet Electric |
| Number of Switches | 0 |
| Plate Design | Toggle Switch |
| Item Length | Height: 4 5/8" Width: 2 3/4" |
| Switch Style | Plug |
| Suitable For | Exterior, Interior, Wall |
| Port Type | Outlet Double Plug Cover |
| Control Style | Switch |
| Unit Type | Unit |
| Number of Ports | 2 |
| Decorative Style | Fleur de Lis |
| Item Height | Height: 4 5/8" Width: 2 3/4" |
| Number of Outlets | 0 |
| Features | Heavy Duty |
| Box Shape | Rectangular |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Rustic French |
| Room | Any Room |
| Item Width | Height: 4 5/8" Width: 2 3/4" |
| Mounting Style | Wall |
| Number of Gangs | 2 |
| Color | Brown |
| Material | Cast Iron, Heavy Forged Metal |
| Brand | Vintage Home Decor Co. |
| Operation Method | Outlet |
| Type | Wall Plate |
| Model | ANTIQUE OUTLET WALL PLATE COVER |
| Outlet Configuration | Block |
| Resistance Properties | Abrasion Resistant, Any Room, Corrosion Resistant |
| Application | Control Equipment Panels |
| Country of Origin | Unknown |
Check the listing for details. Rustic Cast Iron Outlet Wall Plate Cover Fleur-de-lis Wall Electric Plug w/Screw. Color: Brown, Condition: Open box, Made in Unknown. Listed at 10.83 USD. Cast Iron Rustic French Design Fleur De Lis. Rustic Iron Finish made to look aged and old. Note: Due to the Artisan handcrafted rustic cast iron nature of this item, the plate may contains slight imperfections.