| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Wood Tone | Light Wood |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Color | Light Wood |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Year Manufactured | 2023 |
| Item Length | 14.5in |
| Brand | Unbranded |
| Seating Capacity | 1 |
| Type | Corner Bench |
| Department | Adults |
| Care Instructions | Clean with Dampen Cloth |
| Item Height | 6.5in |
| Style | Rustic/Primitive |
| Frame Material | Wood |
| Time Period Manufactured | 21st Century (2000-Now) |
| Room | Entryway |
| Finish | Polyurethane |
| Handmade | Yes |
| Item Weight | 11 - 20 lb |
| Item Width | 6.5in |
Check the listing for details. Rustic Light Wood Corner Bench, Handmade, L-Shaped, Entryway, Indoor, 2023. Color: Light Wood, Condition: New. Listed at 25.00 USD. Rustic Light Wood Corner Bench, Handmade, L-Shaped, Entryway, Indoor, 2023