| Country of Origin | Rwanda |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Round |
| Size | Medium |
| Color | Red and Tan |
| Material | Grass, sisal |
| Item Length | 11.25" |
| Suitable For | Indoor, Outdoor |
| Brand | Handmade |
| Mounting | Free Standing, Hanging |
| Type | Basket |
| Assembly Required | No |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 3" |
| Style | African |
| Theme | Eclectic |
| Original/Reproduction | Original |
| Features | Eclectic Decor |
| Handmade | Yes |
| Item Width | 11.25" |
Check the listing for details. Rwanda Handwoven Coil Weave Basket Wall Decor Or Fruit Bowl. Color: Red and Tan, Condition: New, Made in Rwanda. Listed at 25.00 USD. Rwanda Handwoven Coil Weave Basket Wall Decor Or Fruit Bowl Freestanding and hanging. Please see pictures for details and measurements as they are part of the description.