| Model | S10 Fiber Optic Hot Stripping Pliers |
|---|---|
| Origin | Mainland China |
| Type | Power Tool Parts |
| Size | 119*40.5*28.5 mm |
| Battery | 7.4V 3500mAh |
| Color | silver |
| weight | 0.4kg |
| Charging method | DC 12V |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Country of Origin | China |
| Brand | Unbranded |
Check the listing for details. S10 Fiber Optic Thermal Stripper Cable Stripping Fiber Optic Thermal Stripping. Color: silver, Condition: New, Made in China. Listed at 211.06 USD. S10 Fiber Optic Thermal Stripper Heated Fiber Cable Stripping Ribbon Fiber Thermal Stripping Built-in Battery Splicing Tool. Applicable optical fiber: bundled optical fiber/bare fiber/ribbon optical fiber/invisible optical fiber.