| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Pattern | Solid |
| Shape | Rectangle |
| Material | Polyester |
| MPN | N/a |
| Item Length | 52 in |
| Suitable For | 2-Seater Bench |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Brand | Unbranded |
| Type | Cushion Set |
| Item Height | 6 in |
| Style | Modern |
| Features | Removable Cover |
| Item Width | 28 in |
| Item Weight | 5 lb |
| Color | AD103 |
Check the listing for details. S4 5PC Contrast Pipe Daybed Mattress BolsterPillow Cover Only-Crib Size AD103. Color: AD103, Condition: New. Listed at 110.50 USD. Style4 5PC Contrast Pipe Daybed Mattress BolsterPillow Cover Only-Crib Size AD103 PRODUCT DESCRIPTIONBRAND NEW Style4 5PC Contrast Pipe Outdoor Daybed Mattress Bolster Pillow Fitted Sheet Cover Only-Crib Size AD103 *** FABRIC SAMPLE IS AVAILABLE, PLEASE CONTACT US ****Mattress and Insert Not Included*Fully Encase Cover with Hidden Zipper1 x Crib Fitted Sheet Cover Only: 52"x 28" x 6"2 x Bolster Pillow Cover Only: 26" x 8"2 x Back Pillow Cover Only: 16.5" x 20" x 5"Color: AD103 PLEASE REMOVE THE COVER FROM THE BAG AND OPEN IT TO SEE ITS TRUE COLOR. THIS COLOR LOOK PEACHY WHEN IT IS FOLDED OVER ITSELF Edge Trim: Piped Edge (Contrast Color) Fabric: 230 GramPolyester UpholsteryHidden ZipperWater Repellent *NOT WATER PROOF*Tips: Please Cover Or Store Cushion Pillow In Rainy SeasonCleaning: Soap Clean And Rinse Off With Water Hose. Outdoor Durable!Quantity: 1 Shipping:Small Item Shipping