| Style | Modern |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Type | Cushion Set |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Color | AD101 |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Pattern | Solid |
| Shape | Rectangle |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Material | Polyester |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Item Length | 52 in |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 28 in |
| UPC | NA |
Check the listing for details. S4 AD101 Crib Size 5PC Knife Edge Daybed Mattress Cushion Bolster Complete Set. Color: AD101, Condition: New. Listed at 329.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover and Insert 1500 Gram Fiberfill Per Bolster. 1 x Crib Foam Mattress and Cover Premium Foam Mattress. 3-Layers Foam Mattress 3-Layers Pillow Insert 2 x Back Pillow Cover and Insert.