| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-6689-IVO-NAT |
| Color | Ivory Natural |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 30.5 in |
| Item Length | 30 in |
| Item Width | 36 in |
| 'PBI_Materials'[materials] | Fabric |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Material | Upholstered Fabric |
| 'PBI_Materials'[EBayMaterials] | Upholstered Fabric |
| Number of Items in Set | 1 |
| UPC | 889654286752 |
Check the listing for details. Sable Upholstered Fabric Armchair in Ivory Natural. Color: Ivory Natural, Condition: New. Listed at 537.25 USD. Includes non-marking foot pins for maximum floor protection. Assembly Required. Weight Capacity: 331 lbs. One - Sable Armchair. Foam Padding. Non-Marking Foot Pins. Soft Heathered Fabric. Assembly Required.