| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | COGNAC / LIGHT NATURAL |
| Item Height | 26.8" |
| Item Length | 19" |
| Item Width | 18.5" |
| Type | Counter Stools |
| MPN | BST1013C |
Check the listing for details. Safavieh ABREU RECTANGLE COUNTER STOOL, Reduced Price 2172735986 BST1013C. Color: COGNAC / LIGHT NATURAL, Condition: Open box. Listed at 139.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionThis Abreu Rectangle Counter Stool overflows with airy contemporary charm, perfect for giving high style seating areas a touch of coastal ambiance. Abreu’s cognac woven leather seat provides beautiful decorative contrast to its light natural finish, making it a designer favorite. Product Details:Category:Counter StoolsColor:Cognac / Light NaturalWood Color:Light NaturalFinish and Surface Treatments:Cross HatchingWood Content:SungkaiFabric:LeatherDimensions (W * D * H):18.5" X 19" X 26.8"Weight:11.28 lbs.Weight Capacity:275 lbs.Country:IndonesiaIntended / Approved Use:Residential Use OnlySeat Dimensions (W * D * H):18.5" X 14" X 26.77"Assembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved