| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | BLACK / NATURAL |
| Item Height | 32.7" |
| Item Length | 20.1" |
| Item Width | 18.3" |
| Type | Dining Chairs |
| MPN | SFV4129A-SET2 |
Check the listing for details. Safavieh ANNMARIE RATTAN BACK CHAIR, Reduced Price 2172744249 SFV4129A-SET2. Color: BLACK / NATURAL, Condition: Open box. Listed at 243.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionBring sophisticated warmth and charm to your home with the Annamarie dining chair. Woven rattan on its softly curving back warms things up for an elevated and breezy look. Completed with a black finished solid ash wood framework and a slim and comfy padded chair, our dining chair delivers warmth and comfort. It achieves the perfect balance between a casual and refined look, bringing natural style to your kitchen or formal dining area. Product Details:Category:Dining ChairsColor:Black / NaturalWood Color:BlackContents:Wood / RattanWood Content:Ash Solid Wood / RattanDimensions (W * D * H):18.3 " X 20.1 " X 32.7 "Weight:6.1 lbs.Weight Capacity:284 lbs.Country:VietnamSeat Dimensions (W * D * H):18.5" X 16.3" X 18.70"Assembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved