| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | GREY |
| Item Height | 30" |
| Item Length | 18.5" |
| Item Width | 17.8" |
| Type | Bar Stools |
| MPN | SEA8005A |
Check the listing for details. Safavieh ATARA BARSTOOL, Reduced Price 2172728630 SEA8005A. Color: GREY, Condition: Open box. Listed at 118.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionDesigned for the contemporary interior, this Atara Rattan Bar Stool pairs the crafted finish used by traditional basket weavers with sleek geometric lines. Atara’s minimalist style allows for maximal versatility, giving your decor hints of coastal cool. Sold in sets of two. Product Details: Category:Bar StoolsColor:GreyWood Color:-Finish and Surface Treatments:-Contents:Rattan Kubu Grey,and IronWood Content:-Fabric:-Fill Material:-Metal Color:BlackMetal Type:IronDimensions (W * D * H):17.8" X 18.5" X 30"Weight:23.8 lbs.Weight Capacity:275 lbs.Intended / Approved Use:Residential Use OnlyAssembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved