| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | BLACK |
| Item Height | 40" |
| Item Length | 21" |
| Item Width | 18.5" |
| Type | Counter Stools |
| MPN | BST3010F |
Check the listing for details. Safavieh BAHARI WOVEN COUNTER STOOL, Reduced Price 2172742533 BST3010F. Color: BLACK, Condition: Open box. Listed at 165.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionA high-style design for today’s elevated dining, this Bahari Counter Stool redefines any modern interior with its relaxed contemporary beauty. A clean-lined black metal base provides the perfect artistic contrast to Bahari’s basket-woven black leather seat and cut-out back. Product Details:Category:Counter StoolsColor:Black / BlackFinish and Surface Treatments:Powder CoatingFabric:Woven LeatherMetal Color:BlackMetal Type:Metal BaseDimensions (W * D * H):18.5" X 21" X 40"Weight:11 lbs.Weight Capacity:250 lbs.Country:ChinaIntended / Approved Use:Residential Use OnlySeat Dimensions (W * D * H):17" X 14" X 26.00"Assembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved