| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | NATURAL / WHITE |
| Item Height | 39" |
| Item Length | 20.5" |
| Item Width | 22.3" |
| Type | Bar Stools |
| MPN | SEA4014C |
Check the listing for details. Safavieh BRANDO BARSTOOL, Reduced Price 2172727689 SEA4014C. Color: NATURAL / WHITE, Condition: Open box. Listed at 211.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionInspired by the secret hideaways in exotic locales, the Brando Barstool is a nod to the art and adventure of imbibing. Sleek lined mahogany legs beautifully support Brando’s richly textured brown rattan back while its dark brown cushion ensures hours of comfortable glass clinking. Product Details: Category:Bar StoolsColor:Natural / WhiteFinish and Surface Treatments:PuContents:WoodWood Content:MahoganyFabric:CottonFill Material:FoamDimensions (W * D * H):22.3" X 20.5" X 39"Weight:16.1 lbs.Weight Capacity:275 lbs.Country:IndonesiaIntended / Approved Use:Residential Use OnlySeat Dimensions (W * D * H):18" X 17" X 29.50"Assembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved