| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | BROWN / BROWN |
| Item Height | 27.1" |
| Item Length | 17.7" |
| Item Width | 20" |
| Type | Counter Stools |
| MPN | BST1009C |
Check the listing for details. Safavieh CAPRI COUNTER STOOL, Reduced Price 2172729528 BST1009C. Color: BROWN / BROWN, Condition: Open box. Listed at 128.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionFor those who want casual-cool ambiance in kitchen or dining room décor, the Capri Counter Stool is the high-style answer. Capri is crafted of smooth sungkai in rich dark brown that perfectly supports a matching seat of brown leather bands. Product Details: Category:Counter StoolsColor:Brown / BrownWood Color:BrownWood Content:SungkaiFabric:LeatherDimensions (W * D * H):20" X 17.7" X 27.1"Weight:11.2 lbs.Weight Capacity:275 lbs.Country:IndonesiaIntended / Approved Use:Residential Use OnlySeat Dimensions (W * D * H):17.7" X 15.3" X 27.10"Assembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved